Eyvah! Samsun’a yeni Parktek getiriliyor

1 min


237
593 shares, 237 points
Samsun Buyuksehir Belediye Baskani Mustafa Demir
Samsun Buyuksehir Belediye Baskani Mustafa Demir

Samsun’da Parktek bitti, Demir yenisini getiriyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, parkomatların kaldırıldığı caddelerde yeni bir parklama çalışması başlatacaklarını açıkladı.

Samsun Büyükşehir Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı 1. Birleşimi bugün yapıldı. Gündem maddelerinin görüşüldüğü mecliste konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çiftlik Caddesi hariç yerlerdeki parktek parkomatlarının kaldırıldığını, makinaların depoya alındığını ancak yeni bir çalışma yaparak buralardaki parklamaları yeniden düzenleyeceklerini söyledi.

Demir, şunları söyledi: “Parktek konusunda firmanın belediyemiz ile sözleşmesi bitti. Yaptığımız inceleme neticesinde sistemin optimum olmadığı, işletmesinde ciddi sıkıntılar yaşandığını gördük. Ama bizim başka bir çalışmamız var. Çiftlik caddesinde bizim işlettiğimiz kısım hariç, tamamı uygulamadan kaldırıldı.

Akıllı şehir uygulamaları kapsamında 100. Yıl Bulvarı, Atatürk Bulvarı, İsmet İnönü Bulvarı, Çağaloğlu ve diğer lokal caddelerde çalışmalarımız var. Parklanma konusunda da bununla entegre bir çalışma yapıyoruz.

ASELSAN ile yapacağımız çalışma ile belli yerlerdeki parklanmaları düzenleyeceğiz. Ama bugünkü sistemle işletilmeyecek. Parktek makinelerini kaldırıp depoya alıyoruz. Firma çalışanlarını belediye bünyesine alacağımızla ilgili bir ifademiz olmadı. Bu zaten mümkün değil.

Bizim şuan personel alımı noktasında ihtiyaç olmadıkça asla alım yapmıyoruz. Firma çalışanlarının mağdur olmaması için istihdam büromuza talimat verdim. Onlara iş bulma noktasında yardımcı olacağız.”


Like it? Share with your friends!

237
593 shares, 237 points

What's Your Reaction?

Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Hoş değil Hoş değil
1
Hoş değil
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
omg omg
1
omg

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Caner Engin Faysal
Gazeteci, yazar, web master Haber ve Reklam işleri