tekne
tekne

İğneada açıklarında Türk balıkçı teknesi mayına çarptı

1 min


184
783 shares, 184 noktalar

Kırklareli’ne bağlı İğneada açıklarında bir Türk balıkçı teknesi mayına çarptı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, bölgeye Sahil Güvenlik başta olmak üzere çok sayıda ekip sevk edildi.

İğneada‘da balıkçılık faaliyeti yürüten Ahmet Mollaoğlu 2 adlı bir tekneye mayın çarptı. Olayda can kaybı yaşanmazken bölgeye başta Sahil Güvenlik olmak üzere ekipler sevk edildi. Mayın çarpan teknenin İğneada Limanı’na çekilmesi için çalışma başlatıldı.

Mayın patlaması sonrası su almaya başlayan tekne, yakın tekneler tarafından yedeğe alındı. Hasarlı tekne, diğer balıkçı tekneleri tarafından İğneada Limanı’na çekildi.

Balıkçı teknesine çarpan mayının Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Karadeniz’e yerleştirilen mayınlardan biri olduğu iddia ediliyor. Kopan mayının İğneada açıklarında tekneye çarptığı öne sürülüyor.

Teknedeki balıkçılar patlamayı çok şiddetli hissettiklerini belirtirken, İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık ise patlamada ölen ya da yaralanan olmadığını ifade ederek, teknenin kıyıya getirildiğini söyledi. Işık, “İlk edindiğim bilgiye göre teknenin motor kısmında bir patlama meydana gelmiş. Motordan mı yoksa başka bir şeyden mi araştırılıyor” dedi.

Not: Başlık fotoğrafı temsilidir.

 


Like it? Share with your friends!

184
783 shares, 184 noktalar

Bu habere bir tepki vermek ister misin! Aşağıdan seç, tıkla

Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Caner Engin Faysal

Gazeteci, yazar, web master Haber ve Reklam işleri