286
1.1k share, 286 noktalar
samsun-belediye
samsun-belediye

Açılan dava sonucu imar planları ile ruhsatı iptal edilen kitap kafe projesi çalışmaları Yalı Kafe alanında yapılmaya devam ediyor.

Belediye meclisindeki CHP’li üyeler duruma tepki gösterdi.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin (SBB) meclisi kasım ayı toplantısı geçen cuma yapıldı. Toplantıda, Yalı Kafe alanında yapılması planlanan ve CHP’lilerin açtığı dava sonucu imar planları ile ruhsatı iptal edilen kitap kafe projesinin yeni imar planı teklifi görüşüldü.

Görüşmeler sırasında SBB Başkanı  Mustafa Demir “Burada ruhsat iptal edildi. Kaçak işlem yok” dedi. Ancak CHP’liler inşaat alanında çalışmaların devam ettiğini söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, “Ruhsatı olmayan bir yerde çalışma yapmak kaçak inşaat faaliyetidir. Eski ruhsat iptal olduğu için yeniden plan yapıyorlar.

Ruhsatın iptal olması demek artık orada bir çalışma yapılamaz demektir. Orası inşaat sahası olduğu için o bölgeye girmek hem yasak hem de tehlikelidir.

Biz bu kanunları uygulamak zorundayız, örnek olmak zorundayız” dedi. Öte yandan toplantıda görüşülen yeni imar planı oy  çokluğuyla kabul edildi. 


Like it? Share with your friends!

286
1.1k share, 286 noktalar

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu habere bir tepki vermek ister misin! Aşağıdan seç, tıkla

Şaşırdım Şaşırdım
6
Şaşırdım
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğenmedim Beğenmedim
2
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Komik
3
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
mehmet aslan

Yazar - Grafiker Reklam. Web master.