samsun hava durumu
BALKANLARDAN GELEN SOĞUK HAVA DALGASININ, TÜRKİYE'NİN BİRÇOK KESİMİNDE ETKİLİ OLMASI BEKLENİYOR. METEOROLOJİ UZMANLARI SAMSUN VE ÇEVRE İLLERİNDE DE SOĞUK HAVA VE YAĞIŞLARIN ETKİLİ OLACAĞI UYARISINDA BULUNDU. TAHMİNLERE GÖRE SAMSUN'DA 21 DERECE CİVARINDA SEYREDEN SICAKLIKLARIN 29 MART ÇARŞAMBA GÜNÜ 15 DERECE BİRDEN DÜŞEREK, 6 DERECE OLMASI TAHMİN EDİLİYOR. AYRICA SAMSUN'DA 28 MART SALI GÜNÜ DE KUVVETLİ, GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR. (ERDİ DEMİR/SAMSUN-İHA) Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Samsun ve çevresinde soğuk hava ve yağışların etkili olacağını belirterek, uyarılarda bulundu.

Türkiye’nin birçok kesiminde etkili olması bekleniyor

1 min


179
703 shares, 179 noktalar

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının, Türkiye’nin birçok kesiminde etkili olması bekleniyor. Meteoroloji uzmanları Samsun ve çevre illerinde de soğuk hava ve yağışların etkili olacağı uyarısında bulundu.

Tahminlere göre Samsun’da 21 derece civarında seyreden sıcaklıkların 29 Mart Çarşamba günü 15 derece birden düşerek, 6 derece olması tahmin ediliyor. Ayrıca Samsun’da 28 Mart Salı günü de kuvvetli, gök gürültülü sağanak bekleniyor.

ZİRAİ DON BEKLENİYOR

Meteoroloji Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nin hava durumu ile ilgili yaptığı uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin 28 Mart Salı günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının bölgemiz genelinde 8 ila 14 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

Soğuk havayla birlikte yağışların; bölgemiz genelinde yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği tahmin ediliyor.

Çarşamba, perşembe ve cuma günleri bölgemizin kıyı ve iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere zirai don bekleniyor. Rüzgarın, salı günü bölgemiz genelinde kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Soğuk hava, yer yer etkili kar yağışları ile kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalar, zîrai don, buzlanma ve sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı, meteorolojik rapor ve uyarılar dikkatle takip edilmelidir” ifadeleri kullanıldı.

Samsun’da hava sıcaklıklarının 28 Mart Salı günü 21 derece, 29 Mart Çarşamba günü 6 derece, 30 Mart Perşembe günü 7 derece ve 31 Mart Cuma günü de 9 derece olması tahmin ediliyor.


Like it? Share with your friends!

179
703 shares, 179 noktalar

Bu habere bir tepki vermek ister misin! Aşağıdan seç, tıkla

Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mta

Editör -Yazar