Özdemir Asan
Özdemir Asan

İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır… Vefanın adı Yakakent

İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır... Vefanın adı Yakakent TÜRFAD Samsun Şubesi tarafından düzenlenen 'İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır' etkinliği ile tam bir vefa ve saygı gününe ev sahipliği yaptı. Etkinlik ile ilgili bir mesaj yayımlayan Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, 'Gelişmişliğin ölçütünün vefa ve saygı olduğunu biliyoruz' dedi.2 min


185
753 shares, 185 noktalar
yakakent
yakakent

İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır… Vefanın adı Yakakent
TÜRFAD Samsun Şubesi tarafından düzenlenen ‘İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır’ etkinliği ile tam bir vefa ve saygı gününe ev sahipliği yaptı. Etkinlik ile ilgili bir mesaj yayımlayan Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, ‘Gelişmişliğin ölçütünün vefa ve saygı olduğunu biliyoruz’ dedi.

Özsdemir Asan
Türkiye Futbol Adamları Derneği

SPOR EMEKÇİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Şubesi tarafından ‘İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır’ etkinliği düzenlendi. Futbola emeği geçmiş ve halen emek veren değerler marka isimler plaketle ödüllendirildi. İlçe halkının yoğun katılım gösterdiği etkinlikte duygu yüklü anlar da yaşandı.

1968 yılında Yakakentspor’un takım kaptanı olan, Samsunspor’un efsane futbolcusu Nuri Asan‘ın ağabeyi 82 yaşındaki Özdemir Asan ile ilçeye ilk spor sahalarını kazandıran 90 yaşındaki Necat Arat’ın birbirlerine plaket takdim etmeleri, etkinliğe damga vurdu.

RAHMETLE ANIYORUZ
Törenin açılış konuşmasını yapan TÜRFAD Samsun Şube Başkanı Gültekin Kullukçu, “Derneğimiz, futbolun en alt kademesinden en üst kademesine kadar emek vermiş, başarılı olmuş, kabul görmüş ve hizmetleri takdir edilen değerli futbol adamlarımıza vefa borcunu yerine getirmeyi görev saymaktadır. Bu amaçla bugüne kadar futbol tarihine ismini yazdırmış 214 arkadaşımızı ödüllendirdik. Aramızda bulunmayanlar ile ebediyete göçmüş değerli futbol adamlarımızın emek ve gayretlerini unutmuyor, bir kez daha takdir ve şükranla hatırlıyor ve anıyoruz” dedi.

NE MUTLU HATIRLANANLARA

Törene yoğun işleri nedeniyle katılamayan ancak bir mesaj gönderen Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık ise, “İnsanlar, yaşarken de anılmalı ve takdir edilmeli.

Çabaları ödüllendirilmeli ve unutulmamalıdır. Gelişmişliğin ölçütünün vefa ve saygı olduğunu biliyoruz ve Yılport Samsunspor A.Ş. olarak Samsun ve ilçelerimizle birlikte bu çerçevenin içini doldurmak için gayret sarf ediyoruz.

Ne mutlu hatırlananlara, ne mutlu hatırlayanlara ve hatırlatanlara” dedi. Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ödül takdim ettiği etkinlik, düzenlenen kokteyl ile son buldu.


Like it? Share with your friends!

185
753 shares, 185 noktalar

Bu habere bir tepki vermek ister misin! Aşağıdan seç, tıkla

Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Komik Komik
1
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm

Yorum yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mta

Editör -Yazar