"YAKAKENT RADYO 55" CANLI YAYIN
Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinin yüksek kesimlerine kar yağdı – Yakakent Haber
274
953 shares, 274 noktalar
samsun-kar-yagisi
samsun-kar-yagisi

Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinin yüksek kesimlerine kar yağdı

 

Kent merkezlerinde görülen yağmur yağışı hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü yüksek kesimlerde kar yağışına dönüşüyor. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmeye göre, bölge genelinde hava çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimler kar yağışlı olarak geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin edilirken sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ile buzlanma ve don olayı görülecek.

Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgâr güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Bugün öğle saatlerinden sonra Ardahan ve çevrelerinde kuvvetli yağışların olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Öte yandan kar yağışının etkili olduğu Aşkale – Bayburt kara yolu Kop Dağı güzergahında Karayolları ekipleri kar küreme çalışması yaparak trafikte olumsuzluk yaşanmaması için çaba sarf etti.
Bayburt’un Aydıntepe ilçesine bağlı Kuşmer Yaylasında aracıyla kara saplanarak mahsur kalan vatandaşın yardımına da AFAD ve jandarma yetişti.


Like it? Share with your friends!

274
953 shares, 274 noktalar

Yorum yaz

Bu habere bir tepki vermek ister misin! Aşağıdan seç, tıkla

Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
mehmet aslan

Yazar - Grafiker Reklam. Web master.